Květen 2011

Přestávám jíst maso ,stává se ze mě vegetarián?

22. května 2011 v 18:30 | Porcelánová baletka |  když psaní zavelí ,rozum je v p**eli
Dneska píšu už druhý článek ,je to divné ,ale mám takovou chut se o všechno svámi podělit ,ani nevíte jakou :D.
Přestalo mi chutnat maso ,ale úplně všechno od ryb až po vepřoví..Nechápu to vždycky sem to všechno jedla ,ale ted ,když ucítím tu vůni už se mi zvedá žaludek a čím to může být ,tak to já vážně nevím.. Třeba si moje tělo už vytvořilo nějaký protejny nebo co se vlastně z masa získává (...:D:D) ,a prostě ho nepotřebuje nevím no..
__
+ co říkáte na nový dess?
+ nová povídka je dopsaná ,jenom sem strašně líná ji přepisovat :D - ještě abych nezapomněla ta jednorázovka je hotová taky :)

někdy si říkám : A co ted..?

22. května 2011 v 16:53 | Porcelánová baletka |  když psaní zavelí ,rozum je v p**eli

Taky se Vám už někdy stalo ,že jste se ocitli ve slepé uličce a nevěděli jste co máte dělat....? Tak tentle pocit sem zažila dneska ..A stačil mi ,vážně mi stačil..

Hovím si na balkoně s tunou jahůdek ze zahrádky ,vedle toho cukříček a pomalu ho žužlu.Zatím co mi sluníčko opaluje moje vystřižené jméno z papírku na ruku..(a co aspon sem originální). Vítr se mi prohrabává vlasy a i když je mám všude neodradí mě to od žužlání jahůdek..
Když uslyším nějaký divný zvuk..Máme balkon úplně dole v přízemí ,není nějak moc velký a je tam vidět ..Naproti je park a lavičky..Když otevřu oči a sednu si ,uvidím pana S. (asi nevíte o kom ted mluvím ,je to kamarád toho mého kamaráda :D (telenovela) bisexuála ,který bydlí nade mnou (jestli jste se v tom neztratili ,gratuluji ,můžete číst dál..)
To byl ten jak jsem s ním jednoho dne řešila jejich vztah - No a co jako ,mě to přijde v pořádku.
Seděl na lavičce ,naproti mě ,docela sem se ho lekla ,protože mě provrtával očima a nějak podivně měl zkřivené rty.Stoupla sem si a kamarádsky se usmála (no vlastně ten můj děstký úsměv dostane každýho ,ha :D).
To ho přinutilo vztát a jít za mnou .. Musela sem se už uculovat jak blbeček ,ale zabralo to.. Bála sem se jestli ho nevidí můj kamarád ,který bylí nademnou - znovu se vrátím k tomu jak sem řešila jejich vztah - pamatujete si jak sem psala ,že nechci psát to co řešili... Budu muset jinak byste následující rozhovor možná nepochopili..
Toho dne:
přišel za mnou celý ubrečený v přikrývce a posadil se ...bylo mi jasný ,že se něco stalo ,ale nevěděla sem co .. svěřil se mi byl to ten kluk se ,kterým mě podváděl ,kvůli ,kterému jsme ted jenom kamarádi.. když jsem zjistila jak mu nadává .. řekla sem mu at se na něho vykašle .............
Víc toho vypouštět nechci zkuste si to ted nějak domyslet - řekl mi ,že ho má rád a at mu to vysvětlím ,že měl jenom špatný období a mrzí ho to..A já hloupásem si myslela ,že si to mezi sebou vyřešili ,jenže sem se asi zpletla..
Když sem vyšla po schodech k mému štěstí (??) ,šel s košem..
No tak to bych nebyla já ,že? Chytla sem ho za ruku a už sme byli v mém pokojíčku .. Všechno sem mu řekla ,jnže on na to jenom a co má být.. A já no to snad nemyslíš vážně.. Bylo mu to jedno.. Potom sem ho nechala at si to vynese.. a dál sme se neviděli..
Nejsem nějaká organizátorka ,ale chtěla bych od vás pomoct .. ,co mám dělat chci jim pomoct ,prostě cítím ,že musím.........................................
ZMATENÁ PORCELÁNOVÁ BALETKA

Spirited away nebo-li Cesta do fantazie :)

19. května 2011 v 18:13 | Porcelánová baletka |  cenzura
Rozhodla sem se udělat recenzi na tenhle japonský celovečerní film ,který ,když sem byla malá mě strašně uchvátil a nakonec sem se k němu opět vrátila - nevím čím to je ,ale stále mě tahle krásná pohádka něčím uchvacuje :).....
-------------------Hudba z tohoto filmu se taky podařila ,hraná je klavírem ,takže se můžete začít rozpouštět :D:

---------------------


Tento film vytvořili Ojii-sana Hayaia Miyazaki a jeho studia Ghibli ,byl oceněný Oscarem, Cenou japonské akademie a Zlatým berlínským medvědem za nejlepší celovečerní film.Příběh je o desetileté slečně jménem Chihiro Onigo ,která se svými rodiče jednoho dne stěhuje do nového města, rodiče jí tu cestu stále příjemnují ,ale Chihiro se nějak zvlášt netěší ,do nového prostředí ,kde nikoho nezná.Ještě s její ustrašenou a bázlivou povahou.Otec ,který se zrovna moc dobře nepodíval na cestu špatně zahne na jinou cestu ,která vede po nějaké strmé cestičce do lesa ,kdsi pryč od civilizace ,až k nějaké malé soše před velkou budovu ,kde auto musí zastavit.Je to velký tunel ,a jelikož to otci nedá jde se tam podívat ,nic kromě dlouhé černé ulice nevidí ,když se rozhodnou s manželkou jít dál Chihiro je zastaví ,nemá z tho dobrý pocit a bojí se - především té sochy. Nejlepší je jak nazačátku říká - zavaje vítr - "Maminko ,ten starý dům vzdychá..." .Jdou dlouhou cestou až narazí na jakoby vlakové nádraží ,jsou tam slyšet vlaky ,ale nejsou vidět..
Potom vyjdou a ocitají se na nějaké krajině ,kolem nich sou různé zříceniny.Dále dojdou do liduprázdného města - lázní.Všude kolem jsou stánky s občerstvením ,rodiče se začnou cpát jídlem ,ale Chihi ro nechce a domlouvá jim ,aby přestali..Jde se podívat ted jinam a nechává je se cpát.Když se ustrašená Chihiro vrátí z pochůzky po lázních (nebudu psát co se všechno semlelo) ,čeká ji šok .. Její rodiče se promněnili na prasata..Utíká pryč..
Před hlavním branami lázní potkává mladého kluka, který jí žene pryč, jen co nejdál odsud, než zapadne slunce. Ovšem pozdě. Slunce zapadlo, z rodičů jsou prasata a co je nejhlavnější, město se probouzí k životu.
Chihiro zjištuje, že tyhle lázně jsou pro duchy, bohy a jiná prozvláštní stvoření. Teď už není cesty zpět. Chihiro se musí zaměstnat u šéfky lázní, hrabivé čarodějnice Yubabi, která jí ukradne jméno a dá nové - Sen. A tím si ji k sobě připoutá. Sen, teď musí pracovat v lázních a spolu z Haku-em, tím zvlášntím klukem (,který se umí přeměnit v krásného zeleného japonského draka), vymýšlejí, jak ji dostat zpátky i s rodiči. Ale také potkává milé bytosti, které jí pomáhají, když není nablízku, velmi záhadní Haku. Za zmínku stojí vedoucí lázeňské kotelny Kamaji a jeho poskové se sazí, ukecaná uklizečka Lin a Bezxichtý duch.

Pokud máte chut zkouknout tuhle hezkou pohádku tady máte odkaz: http://www.ulozto.cz/4126100/cesta-do-fantazie-spirited-away-cz-avi
- kdo to zkoukne ,at se mi ozve :))

Pod perexem najdete obrázky :)

Bezkonkurenční hra Coma

18. května 2011 v 15:36 | Porcelánová ball |  cenzura
Pro začátek tady máte odkaz: http://www.superhry.cz/games/1715/ (ano ,když sem nemocná už nevím co bych roupama dělala :D)
Tato hra se nepodobá žádné jiné ,jde tam hlavně o logické myšlení.Pohltí vás dějem a má úžasnou grafiku a hudbu.

Děj hry: Ten pandulák se ,kterým celou hrou procházíte se jmenuje Petr a dále potkáváteptáčka ,který mu pomáhá s plněním úkolů a nošením věcí. Petr hledá svoji sestru ,kterou drží hladem jejich otec, (neví se kde). Ve skutečnosti jde o to ,že je Petr v komatu a to všechno se mu zdá na konci hry ,když ji celou splníte se jakoby probudí a otevře oči..Máme tady ,ale spor jestli se dostane do nebe nebo jestli se brobudí....
Ovládání: ovládání je jako u všech (skákacích her) stejné šipkami a šipkou nahoru skáčete. Dialogy si klikáte myší ,je to anglicky ,ale myslím si ,že ta angličtina v té hře je vážně jednoduchá i pro začátečníka ,ale nezáleží na tom co kliknete když nebudete rozumnět podstatnější je dostat se k cíly a celou hru ohrát :).
Tady je návod ,pro toho ,komu by to nešlo :):
Jděte pryč z domu směrem doprava ,poté jděte po schodech nahoru a promluvte si s ptáčkem. Půjde s vámi. Jděte dál a postupně si ze všemi promluvte i s tím v té trubce. Nyní jděte zpět k rybářovi a promluvte si s ním.Potom vyskočte směrem na prut a ptáček jej vezme.Jděte za tím v té trupce a háčkem se spustí voda. Až se voda spustí tak pokračujte v trubce dál do prava.Skočte dolů do propasti. Tam jděte do leva narazíte na houpací světlo, tak po tom světlu skočte a ptáček jej sebere jděte dál. Potom skákejte nahoru po tom prvním stromě na ,který narazíte. Dojdete k velké žížale. Děte k ní a ona otevře tlamu ,vlezde to té tlamy a pokračujte dál pak narazíte na jako kdyby dýni s dírou tak do té díry skočte a ono vás to vystřelí z té koule na povrch. A s vámi vypadne i taková mylinká usměvavá dýně (smajlík). Vemte ho. Běžte zpět do té trubky a až budete zase na konci neskákejte dolů ,ale běžte po tom dřevě na tu dýni nalákáte takovou malinkou živou tečku co je na té houpací kouli, tím pádem sebou přitáhne i tu kouli. Skočte na ni a shoupněte se na druhou stran. Jděte dál až dorazíte do lesa. Pozor bude tam obrácené ovládání panáčka. Jděte dál až narazíte na ty dvě jakoby houpačky. Poskákejte po nich na druhou stranu. a jděte k té trampolíně. Běžte na ní a skákejte dokud nebudete trochu víš nad bouřkovým mrakem, pak skočte na ten mrak s kytkamy a děte k tomu tlusťochovi a promluvte si s ním. Běžte k tomu klukovi co se houpe a promluvte si. Dá vám semínko. Jděte k rybářovi a skočte nahoru. Děte do domu k pianu ,zahrajte DEBAB (tu melodii co jste slyšeli od toho lovce) ,jděte do tajné chodby poberte čipy (jsou to takové černé věci ,většinou i na stropě) a jděte do další chodby vemte čip a jděte doleva vemte čipy a jděte dolu na lod skočtee vlevo na kraj lodi a na jablko vyskočíte nahoru a tím hra skončí na konci uslyšíte krásnou hudbu a Petr se probere z komatu :)

Tento návod vznikl podle Drisiana ,trošku sem ho upravila :)

Tak snad se Vám hra zalíbí ,jinak mi pište do komentářů ,co si o té hře myslíte ,jak na Vás zapůsobila :) Těším se :)