Červen 2011

Bývalá známost nebo noční můra chtíče? / 2

23. června 2011 v 16:40 | Porcelánová baletka |  cenzura
Tak rozhodla sem se ,vám sem hodit další díl ,dala sem na vaše rady a zkusila udělat ,aby tam nebyla romantická scéna ,aby to nebylo moc uspěhaný a jednoduchý .. :D Já nevím vy si stejně něco zas najdete jak vás znám ,ale to je jedno aspon budu mít co zlepšovat ..:) - Mimochodem pro ty ,kteří čtou jenom první články je tu ještě jeden ,který sem dneska napsala - http://spetka-ironie.blog.cz/1106/jak-prezit-zbyvajici-dny-skoly
Rabe mi psala ,že to bude padlý anděl ,jenže to by jste mě neznali - ne není :D - mám dost těch padlých andělů ,upírů a jiných hrůz z temnot - je pravda ,že to je na podobný způsob a je o trochu ze školského prostředí ,ale jinak bych řekla ,že v dalších částích se to krásně rozjdede - Užijte si čtení :)))


Potom ,co se Rose probudila ze sna ji tížily divné otázky. * Na co si to mám sakra vzpomenout *
* Haha .. Jasně ,že dnešním dnem skončily prázdniny ..? *
" No tak Rose ,pohni se ,přijdeš pozdě do školy ! " Achjo ,kdyby mě za všechno pořád neokřikovala.. Stále si myslí ,že to byla moje chyba ,když jsem nechala ho odletět ,aby si splnil sen.. Jenže to moje chyba přece nebyla ,kdo mohl vědět ,co se stane..!
" Ano mami už jdu - jenom se musím obléct , udělat raní hygienu ( ano opačně ) ,najíst se a zavolat Jullii ,aby na mě nečekala... " Už neslyšela odpověd ve stylu -
1. Ty jsi se zase vyspala
2. Nedráždi hada bosou nohou
3. Kvůli té tvojí ironii ,tě lidi nemají rádi
Zvedla se z postele a ,rychle si oblékla dlouhé džíny, které když pořád nosíte ,tak se vám vytahaj ,ale svým způsobem sou strašně slušivý. Hnědý ,sametový svetřík a zlatý řetízek a náhrdelník .Učesala si hnědé ,rovné vlasy a ofinu si sepla dlouhou krémově hnědou sponkou. Když vyšla z pokoje zamířila do koupelny ,kde provedla hygienu a ještě se stihla upravit. Zadívala se do svých hnědých očí ,když v tom jí hlavou probleskl *zase* ten divný sen.. Z koupelny sešla po schodech do kuchyně ,kde seděl její mladší bratr Joshua a ládoval se ovesnými vločkami. Rose si sedla ke stolu a pár si jich vhodila do pusy.
" Mami, odvezeš mě teda..? " - "Jistě broučku ,ale musíme odvézt i tvoji sestru ,jinak by přišla zase pozdě a měla by nemluvenou hodinu - a to ještě ve škole slíbila ,že bude od prázdnin chodit včas. " Vrhla na Rose kázenský pohled. Rose se zatvářila jako ,že nic neslyšela. Vzala si poslední sousto a s plnou pusou se vydala k domovním dveřím , kde netrpělivě přešlapovala Jessica ,Joshua se pokoušel zavázat tkaničky u bot - vapadalo to dost komicky.
Cestou autem zavolala Rose Jullii. Poslouchali Johnna Lenona a Rose byla myšlenkami úplně jinde. Zastavili se u školy ,dali si zbohem a Rose pospíchala do třídy.
" No konečně jste se uráčila přijít včasslečno Keisbelová ,posadte se.. " - "Dobrý den..." - Zazvonilo.
Rose se posadila vedle Julliet ,kývly na sebe a ani jedna se neodvážila promluvit. " Takže třído na naši prestižní školu přišel nový učitel - bude to váš nový třídní učitel - je v tom nováčkem tak se chovejte slušně.. "
Rose nevnímala a říkala si ,že by se mohla nastěhovat do nějakého z pokojů na škole k Julliet ,protože jejich mamka odjede zachvilku za prací někam pryč a Joshua bude u jejich tety..
" Doufám ,že jste přes prázdniny nic nezapomněli ,tído představuji vám nového učitele Lorena Kolince. "
Do dveří vešel statný mladík s modrými oči jako jarní nebe ,vlasy jako samo slunce a pokožkou tak bronzově opálenou ,pod ,kterou se rýsovaly svaly. Měl bílou košily a džíny..
Rose stále nevnímala ,ale když vzhlédla výš zajíkla se.. Najednou ji v hlavě doslova proběhla cizí myšlenka. *Takže si na mě pamatuješ* znělo to dost sarkasticky. Všimla si ,že jsou z něho všichni paf jak holky tak kluci ,dokonce profesorka.Musela se hodně kousat do jazyka ,aby taky nevzdychla.
" Dobrý den sem váš nový třídní učitel ,moc se těším ,až vás všechny poznám .." Řekl to tak tak sladce ,že by se vám chtělo stočit do klubíčka a poslouchat ten hlas navěky. Všichni mu pozdrav oplatili.
Zazvonilo na přestávku a všichni se dali do horečného diskutování jakého mají sexy typa..
* Kam schoval ty křídla...?? * * Jakto ,žeje opravdový ..???!! *
" Rose děje se něco , zdálo se mi ,že se znáte...?! " Julliet na ni vyvalila bulvy - byla to vážně nej kámoška ,která pozná vše a nic se před ní neschová.. " Co ehm ,...? Ne jenom sem z něho nemohla spustit oči ,jako všichni ostatní.."
.. Loren sena něčem u katedry s profesorkou domlouval .. Potom odešla a on pobral nějakou hordu papírů..
" Rose ,mohla bys mi pomoct? " Sice to řekl přátelsky ,ale ona cítila ještě něco jiného.. ,ale nevěděla co..
Všechny holky - dokonce i kluci se na ni podrážděně podívali. Rose zkameněla.
*A kruci co ted... ?"!*

Jak přežít zbývající dny školy?

23. června 2011 v 15:07 | Porcelánová baletka |  když psaní zavelí ,rozum je v p**eli
Všichni už píšou o prázdninách a zrovna mě napadl dobrý článek tak sem si řekla ,že bych mohla něco málo napsat o prázdninách ,mých plánech...Měla bych se radovat ,že zachvilku budou prázdniny ,ale mám to úplně opačně...Jsme v poslední třídě a budeme se loučit ,vůbec se netěším na rozlučák - všichni moji blízcí kamarádi ,co znají naši třídy mi pořád říkají at na něj nechodím..Není vůbec o co stát ,opijou se (pořád nechápu co je na tom tak úžasnýho dyž se člověk *ožere* ,jasně když má někdo nějaký problémy sem tam si dá ,ale machrovat s tím kolik do sebe dokážu vhodit alkoholu mi přijde jak to nazvat - ne moc zajímavou zábavou..Taky bych si to nechtěla rozdat s někým ze třídy ,kdyby jsme byli všichni na mol ,nevíte nikdy co se s těma *pošukama pubertálníma* může stát...
Takže vidím to takhle na rozlučák nejdu .. Moje *kamarádky* o tom vlastně neví ,neví o tom nikdo..Je mi úplně fuk ,že mě tam budou rozebírat a drbat tak at..Určitě mi to bude stát za to než tam s nima být ,prostě poslední den si řeknem sbohem a už se nikdy v životě neuvidíme..Nevím jestli budu brečet ,ale slíbila sem si ,že ne ,ani vlastně neníproč ,chtěla sem vypadnout už dávno... Strašně moc se těším na novou školu ,nový děcka a novej kolektiv..Dívala sem se na našeho třídního učitele a málem sem se přilepila k obrazovce ...:D
Ale dost o rozlučáku a nový škole...
Jak vlastně přežít zbývající dny školy ,když nemáte na nikoho chut a všichni se vás ptaj co se děje .. Nevím abych pravdu řekla u mě je nejlepší vzít si knížku a narvat sluchátka do uší .. - Někteří učitelé mají volno už ted vážně krásná ironie...:D:D Pořád chodíme vn ,do počítačů ,interaktivní učebny ,nebo se dívat na nějaké filmy.. Nebo prostě sedíme ve třídě a učitelka na nás řve at sme zticha ,že si tu práci prostě muí udělat.. Dneska se nás ptala kam sme se dostali na školy.. Skoro každý na odvolání .. Musím říct ,že naše generace je čím dál tím víc hloupější (nechtěla sem mluvit sprostě..:D) ....
O prázdninách jedem do Španělska nafotím vám pár fotek ,potom dám i svoji. Dále do Prahy za bratrancema na ty se nehorázně těším ,zas bude strašná sranda - není ironie :D:D!.Napsala sem si seznam věcí ,které budu dělat ,ale nechce se mi to sem přepisovat - patří k nim např. Dárky k Vánocům ,narozeninám , venky s lidmi ,které sem neviděla od školky... :D:D Dobrý ,co.? Na víc si nevzpomenu musela bych to hledat...:D:D
Povídka je v plném proudu a schyluje se ke konečnému dílu ,nějak o prázdninách tu budou nové díly :D - je mi jasný ,že všichni budete pryč tak až přijedete budete mít překvápko..:D
Asi půjdu udělat ten seznam oblíbených stránek ,ale nevím kam s ním :D..

Mějte se krásně a držte mi palce ,abych přežila ty zbývající dny - ani jsem nevěděla ,že se tak rozepíšu - prosím nedívejte se na pravopis - nečtu to už znovu - Porcelánová baletka :*

bez nálady

21. června 2011 v 17:35 | Porcelánová baletka
Připadám si jako duch bloudící nocí.. Je mi tak ..Jak bych to popsala?? Není to prázdno nebo osamělost ... Prostě něco mezi tím..

Prominte ,že vám neodepisuju do komentářů - odepisuju sem do článků snad vám to nevadí :))..

Přemýšlela sem ,že si udělám seznam oblíbených stránek ,protože se v tom začínám nějak ztrácet..

Co se týká povídky - věděla sem ,že mi to zkritizujete (myslím to v dobrém slova smyslu ,i když sem ted strašně ironická a bez náznaku nějaké dobré nálady ,cokoliv mě ted může naštvat...) ,ale myslím ,že už další díl psát nebudu mám rozepsanej 15 dílek ,ale nějak na to nemám chut to sem dávat..

Ve třídě je to divný..Chci říct ,že jsme spolu tak dlouho a je jasný ,že si všichni už lezem na krk a potřebujem prázdniny i když si neumím představit jak to bude v zaměstnání..Tím myslím ,že toho osudného 30.6 se uvidíme naposled ,všichni jsou mezi sebou rozhádaní a já pomalu nevím s kým se mám bavit ,protože by se na mě druhá půlka zase naštvala..

+ Dneska ráno..jsem šla v kroskách po mokrým chodníku od deště (VYJADŘOVAT SE NEUMÍM XD) ,a najednou sem se jakoby po jedné noze sklouzla a spadla ,naštěstí sem inteligentní a podepřela to rukama..V tu samou chvíli šli za mnou nějací dva kluci ,jeden se na mě smál jak moucha na hnoji a říkal tomu druhýmu chudák holka a ten druhej mi pomáhal se zvedat...Aspon vím ,že nějací vychovaní kluci doopravdy EXISTUJOU..

Poradili by jste mi nějaký film...? - na zklidnění ,klidně romantický nebo doják je mi to celkem jedno hlavně né nějaký srandičky..
Ještě bych chtěla říct ,že počasím to nebude - déšt mám strašně ráda .. - natažená achylovka mě pořád bolí a opožděně mi zmodral palec na noze .. :D

Prominte ,že je ten článek nudně otrávený a místy ironický..

Bývalá známost nebo noční můra chtíče? / 1

19. června 2011 v 14:40 | Porcelánová baletka |  cenzura
Popíjela to nejdražší šampanské ,zatím co její zákazník neúnavně chrápal. Už abych to měla za sebou ,pomyslela si Rose.. Roztříštila láhev od šampanského o zábradlí lodžie (lodžie = větší balkon) a pošpičkách došla k posteli. Trošku jí ho bylo líto ,ale neměla na vybranou. Když se na něho ted dívala ,vypadal úplně jinak ,měl nepřirozeně natřpytělou kůži ,vlasy tak světle blondaté ,jako by mu je ozářilo samo slunce...Rozpřáhla se s rozbitým koncem láhve ,kterou však zachytil ten neznámí kluk.
Ospale se posadil ,promnul si oči a nahodil znuděný ,vševědoucí úsměv. Na druhém konci se láhev chvěla Rosiným sevřením. " Chceš mě zabít ? ,Ještě jsem ti ani nezaplatil ,myslel jsem ,že si chci užít já.. " Větu nechal jen tak viset. Přidušeně se zasmál a jedním táhnutím ji měl u sebe.. Dívka nevěděla ,jak má na jeho sevření zareagovat .. Dívala se do jeho krásně modrých očí ,připomínaly jarní oblohu..
" Rose ,měla by ses poučit z toho ,že nejsem jen tak obyčejný kluk ..." Řekl to tak sebevědomně ,až z toho Rose přeběhl mráz po zádech.
- ŽE NENÍ OBYČEJNÝ KLUK ? -
Co to krucinál mele , vždyt se ani neznáme ..
Z poza jeho zad se rozprostřela velká černá křídla a Rose zastínila zorné pole. Dívka vykřikla a chtěla se z jeho sevření vymanit. V tu noc ,kdy se potkali byla tma a když ji odvezl do toho hotelu nebylo zrovna dvakrát vidět na krok.
" Co si zač ? ,Co po mě chceš a jakto ,že znáš moje jméno ? " Snažila se to říct co nejklidněji ,aby nepoznal jak se celá chvěje ,nebo by se její hlas zlomil.. Pohladil ji po tváři a pomalu se začal sklánět k jejím rtům.. Jako by jí dával na čas ,aby si vzpomněla kdo je zač.. Vroucí polibek ,kterým ji vytratil z hlavy všechno na co myslela se po jejím těla rozléval jako horká ,černá káva... Začala se jí točit hlava.
Padala dolů .. Všude byla tma ..

Rychle se posadila a zamrkala ..Měla ještě mžitky před očima takže bylo těžké udržet oči bez mrkání otevřené.
" Co to mělo znamenat ,byl to jenom sen...? " , " Ten kluk byl nějaký divný ,proč měl křídla ,byl to snad anděl ..? " , " Ne ,měl přece čená křídla .. Ale až na to všechno se zdál být jako anděl každým coulem.. "

Nemohl to být sen ....

Máte smůlu ,bílou mám nejradši

14. června 2011 v 18:01 | Porcelánová baletka |  když psaní zavelí ,rozum je v p**eli
Zdravím..
už delší dobu sem zase nenapsala ,ale nebylo ani co.. nehodlám se v tom nějak rozepisovat... co mě trápilo a tak.. ¨
zítra jedem na výlet na TŘI dny pochybuju ,že to přežiju..
Napsala sem spoustu nových povídek ,ale nechtějí se mi zatím přepisovat..
Chtěla bych se vás zeptat neznáte nějaké písničky ..? Chtěla bych si nějaké stáhnout do mobilu na výlet ,jestli možno co nejvíc... + poslouchám všechny styly :) (samozřejmě ne dechovky ,operu apod...)

Zmatená Ball

Spice girls

5. června 2011 v 18:03 | Porcelánová baletka |  můj pokažený hudební sluch


Do you still remember...